15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://blog.pamukkale.com.tr 300 true

Pandemi Kısıtlamalarında Seyahat

Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün sokağa çıkma yasağı da içeren genelgesi gereği alınan yeni tedbirler seyahatlerde de geçerli olmuştur. İlgili genelge ve sıkça sorulan sorular bilgilendirmesine İçişleri Bakanlığı’mızın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

20 yaş altı yolcularımız

20 yaş altı genç ve çocuk yolcularımız yanlarında veli/vasisinin bulunması gerekmektedir. Veli/vasi ile birlikte seyahat ettikleri sürece herhangi bir belge aranmaksızın şehirler arası yolculuk yapabileceklerdir. HES Kodu Paylaşmaları zorunludur.

20-64 yaş aralığındaki yolcularımız

Sadece HES Kodu belirtmeleri yeterlidir. Sokağa çıkma yasağı olan saatlerde ise yetkililere seyahat biletlerini yanlarında bulundurarak ibraz etmeleri zorunludur.

65 yaş ve üstü yolcularımız

65 yaş üstü yolcularımızın  seyahat edebilmeleri için yetkili kurumlardan seyahat izin belgesi almaları gerekmektedir. HES Kodu Paylaşmaları zorunludur.

“HES kodu nasıl alınır” bilgilendirme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Değerli Yolcularımız, tüm yolcularımızın güvenli ve sağlıklı yolculuklar gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri almak her zaman temel ilkemiz olmuştur. Covid-19 tedbirleri kapsamında da bu sorumluluk bilinci ile Pamukkale Turizm olarak gerekli tüm ek önlemleri almış bulunmaktayız. Bu süreçte anlayış ve destekleriniz için siz değerli yolcularımıza teşekkür eder, dikkat ve özveri ile görevini yerine getiren tüm çalışanlarımız ile birlikte “Keyifli Yolculuklar” dileriz.

Seyahat Kuralları

 • Yolcularımızın bilet işlemleri ve seyahatleri sırasında HES Kodu paylaşmaları zorunludur.
 • Seyahat boyunca tüm yolcularımızın yüz maskesi kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızda yerinizi almadan önce sorumlu personelimiz tarafından tüm yolcularımızın temassız ateş ölçümü yapılacaktır. Yolcularımızın seyahat edebilmeleri için ateş ölçümünün 38 derecenin altında olması gereklidir.
 • 20 yaş altı genç ve çocuk yolcularımız yanlarında veli/vasisinin bulunması gerekmektedir. Veli/vasi ile birlikte seyahat ettikleri sürece herhangi bir belge aranmaksızın şehirler arası yolculuk yapabileceklerdir. HES Kodu Paylaşmaları zorunludur.
 • 65 yaş üstü yolcularımızın seyahat edebilmeleri için yetkili kurumlardan seyahat izin belgesi almaları gerekmektedir.
 • 20-64 yaş aralığındaki yolcularımızın sadece HES Kodu belirtmeleri yeterlidir. Sokağa çıkma yasağı olan saatlerde ise yetkililere seyahat biletlerini yanlarında bulundurarak ibraz etmeleri zorunludur.
 • İkili koltuklara sadece 1.Derece akrabaların (anne, baba, çocuk) bir arada oturmasına müsaade edilmektedir. Yetkili kurumlar tarafından yapılacak kimlik kontrollerinde 1.derece akrabalığı teyit edilemeyen yolcularımızın yan yana oturmasına izin verilmemektedir.

Alınan Tedbirler

 • Seyahat sırasında oturma düzeni yolcularımız arasında gerekli sosyal mesafeyi koruyabilecek şekilde düzenlenmiştir.
 • Tüm personelimiz Covid-19 tedbirleri hakkında detaylı bilgi sahibidir. Maske, eldiven ve yüz siperliği ile sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde görev yapmaktadırlar. Görev süreleri boyunca periyodik olarak temassız ateş ölçümü yapılmaktadır.
 • Tüm araçlarımızın kabin içi alanları, koltukları, dokunmatik kişisel ekranları, katlanır ikram masaları, dirseklikleri, emniyet kemeri tokaları gibi yolculuk sırasında temas edilen tüm yüzeyleri ve bagaj bölümü her sefer öncesinde etkili dezenfektan ürünleri ile detaylı olarak titizlikle temizlenmektedir.
 • Hijyenik koşullarda saklanan ikram ürünlerimiz kapalı ambalajlarda, tek kullanımlık ürünler ile sunulmaktadır. Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.
 • Tüm otogar alanlarımız, satış ofislerimiz, açık ve kapalı bekleme alanlarımız periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Covid19 tedbirleri hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı
Sukulent | Kaktüs Familyasının Gözdesi
Sonraki Yazı
Otobüs Bileti için Pamukkale Mobil Uygulaması
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN @PAMUKKALETURİZM