15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://blog.pamukkale.com.tr 300 true

HES Kodu Nasıl Alınır?

Bilet işlemleriniz ve seyahatiniz sırasında HES Kodu paylaşmanız zorunludur.

 Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden veya SMS ile aşağıdaki aşamaları takip ederek kod alabilirsiniz.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar (otobüs, midibüs, minibüs vb.) tarafından her türlü biletleme işlemi (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) esnasında müşterilerden HES kodu talep edilmesi ve HES kodu bilgisi ile bilet satışı yapılması zorunludur. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden veya SMS ile aşağıdaki aşamaları takip ederek kod alabilirsiniz.

Pamukkale Turizm olarak tüm yolcularımızın güvenli ve sağlıklı yolculuklar gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri almak her zaman temel ilkemiz olmuştur. Covid-19 tedbirleri kapsamında da bu sorumluluk bilinci ile gerekli tüm ek önlemleri almış bulunmaktayız. Araçlarımızda yerinizi almadan önce sorumlu personelimiz tarafından tüm yolcularımızın temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. Yolcularımızın seyahat edebilmeleri için ateş ölçümünün 38 derecenin altında olması gereklidir. Bu süreçte anlayış ve destekleriniz için siz değerli yolcularımıza teşekkür eder, dikkat ve özveri ile görevini yerine getiren tüm çalışanlarımız ile birlikte “Keyifli Yolculuklar” dileriz.

Şehirlerarası seyahatlerde uyulması gereken kurallar ve aldığımız tedbirlere dair detaylı Covid 19 bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.


HES Uygulaması ile Nasıl Alınır

Hayat Eve Sığar

1.Adım:  “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir.

2.Adım:  “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. Kodu kullanım süresi seçilir (seyahat edeceğiniz tarihleri içermelidir) ve kod oluşturulur.


SMS ile Nasıl Alınır

“HES” yazıp, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e kısa mesaj olarak gönderilir.


Yabancı Uyruklu Yolcular İçin SMS ile Nasıl Alınır

“HES” yazıp, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla Uyruk Kodu, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı ve Soyadı yazılır ve 2023’e kısa mesaj olarak gönderilir.

 

Önceki Yazı
Müzik Listelerimiz ile Spotify’dayız!
Sonraki Yazı
Lavanta Tarlaları ile Isparta
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN @PAMUKKALETURİZM