15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://blog.pamukkale.com.tr 300 true
Çanakkale - Bilet

GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi’ndeydik!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Tuğba Tümer ve öğrencileri tarafından düzenlenen GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi’nin açılışı Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Biz de ekibimizle birlikte GENÇOMÜ’lüler tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Levent Genç’in katıldığı törenin açılışında konuşan Topluluk Başkanı Zeynep Özlem Çınar; topluluğun kuruluşu ve faaliyetlerine dair bilgiler verdiği konuşmasında gerçekleştirdikleri faaliyetlerin bölümün tanınmasına büyük katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Çanakkale - Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale – Onsekiz Mart Üniversitesi

Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Melik Taşkın, bölüm öğrencilerince bu yıl ilk kez düzenlenen kongreyi önümüzdeki yıllarda yeniden düzenlemek istediklerini ifade ederken; “2018 Troya Yılı” ilan edildi. Bu kapsamda etkinlikler düzenlemeye karar verdik. Öğrencilerimizden böyle bir teklif gelmesi bizleri mutlu etti” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Çanakkale - GENÇOMÜ

Çanakkale – GENÇOMÜ

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem gençlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Gerçekten harika bir program hazırlamışsınız. 2018 Troya Yılı’nın ilk etkinliklerinden biri olması nedeniyle daha da önemli. Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü alanında güncel konularda uzman hocalarımızı dinleme fırsatı bulacağız. Bölümümüz 2013 yılında kurulmuş genç bir bölüm. İlk mezunlarını bu yıl verecek. Bu vesileyle ilk mezun olacak öğrencilerimizi kutluyor, yollarının açık olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nermin Gözükırmızı, Bitki Transoponları başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Etkinlik süresince konuklar ve öğrencilerle bir arada olmak ve onların #keyifliyolculuk hikayelerini dinlemekten mutluluk duyduk.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi GENÇOMÜ Topluluğu‘na bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz
Bir başka üniversitemizin etkinliğinde görüşmek üzere…

Önceki Yazı
Otogarlar Çiçek Açtı!
Anadolu Üniversitesi
Sonraki Yazı
Anadolu Üniversitesi | Kampüste Reklam Var
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN @PAMUKKALETURİZM